Engleski velikan dotaknuo dno: U štrajku cijela momčad

Premier League 26. tra 201918:51 > 18:54
Gareth Copley, Getty Images Sport

Veliki problemi za nekadašnjeg engleskog premijerligaša iz okolice Manchestera Bolton Wanderersa, koji se nalazi u velikim financijskim problemima zbog kojih su igrači službeno krenuli u štrajk.

Duga financijska kriza u klubu je dokumentirana. I svi podaci govore da igrači i treneri nisu primili plaće još od ožujka. Davali smo sve od sebe i nastavljali trenirati i igrati, da odrađujemo naše obaveze tijekom teškog razdoblja, bez poboljšanja na vidiku. Trenutna situacija je veliki psihički, emotivni i financijski teret igračima, iako tu nema njihove krivice… S velikim žaljenjem odlučili smo da ne ispunjavamo naše obaveze u sljedećem razdoblju, sve dok ne dobijemo plaće. Svjesni smo da će ova odluka razočarati naše navijače i iskreno im se ispričavamo“, stoji u objavi koju je potpisala cijela momčad.

Bolton će sljedeće sezone igrati u trećem rangu, budući da je dva kola prije kraja Championshipa pretposljednji sa 11 bodova manje od prvog iznad crte.

Tužni dani za Wandererse… A ne tako davno igrali su i europska natjecanja.