Cityju 178. gradski derbi za povratak na vrh PL-a

Premier League 24. tra 201919:20 > 19:25
Catherine Ivill/Getty Images)

Manchester City golovima Bernarda Silve i Sanea tri kola prije kraja vratio se na vrh Premier lige.

Manchester City je pobijedio u 178. gradskom derbiju Manchester United 2:0 i tri kola prije preuzeli su vrh Premier lige s bodom više od Liverpoola.

Trener vragova Ole Gunnar Solskjaer nastavio je tako negativan niz svoja tri prethodnika. Naime, David Moyes, Louis van Gaal i Jose Mourinho također su izgubili prvi derbi protiv građana.

Prvo uzbuđenje vidjeli smo u 15. minuti kada je Sterling pucao, lopta je na putu do gola pogodila Smallinga i promijenila smjer, ali De Gea je spasio stvar. Odmah je na drugoj strani odgovorio Young udarcem iz daljine. Samo minutu kasnije Pogba je tražio Lingarda u šesnaestercu, a on iz teške pozicije puca pokraj gola. Otvorila se potpuno utakmica, u 19. minuti sjajno je opalio iz daljine Bernardo, no De Gea to odbija. Rashford je u 23. minuti snažno opalio preko gola, ali neprecizno.

U 31. minuti Rashford i Lingard krenuli su u kontru na dva braniča Cityja, ali u izglednoj poziciji pogriješio je Rashford. Najbolju priliku City je imao u 44. minuti kada se Sterling sjajno prošao u šesnaestercu, pa pucao sa šest, sedam metara, ali De Gea fantastičnom reakcijom čuva United.

Guardiola je veliki udarac dobio u 51. minuti kada se ozlijedio Fernandinho, pa je umjesto njega na teren morao Sane. City je puno ofenzivnije krenuo nakon toga, a nagrada je stigla u 54. minuti kada je Bernardo Silva udarcem s 14 metara iskosa s desne strane pogodio za vodstvo Cityja. Samo minutu kasnije Aguero je s ruba šesnaesterca uzdrmao vratnicu. U 57. minuti odgovorio je United, no u izglednoj situaciji pred golom gostiju Lingard je promašio cijelu loptu.

Dobio je United odličnu priliku u 64. minuti iz slobodnog udarca s 18 metara, no Pogba puca u živi zid. U 66. minuti City je napravio veliki korak prema pobjedi kada je iz jedne kontre za 2:0 u prvi kut De Geinog gola pogodio Sane.

Do kraja utakmice mogli smo vidjeti jalove napade vragova, ali rezultat se više nije mijenjao.