UTAKMICA ODLUKE: Puno više od gradskog derbija! SK1 21h

Premier League 24. tra 201912:16 > 12:23
Getty Images/Getty Images

Prethodnih godina, Manchester United i Manchester Ccity odigrali su bezbroj nezaboravnih susreta, a onaj koji se igra večeras na „Old Traffordu” (21 - SK 1), vjerojatno će biti jedan od najvažnijih.

Do kraja sezone ostalo je malo vremena i jasno je da obje ekipe sebi ne mogu priuštiti nove greške u ostvarivanju ciljeva.

Povezano

„Građani” vode ljutu borbu sa Liverpoolom za titulu i potrebna su im tri boda kako bi ostali na liderskoj poziciji.

„Crveni vragovi” očajnički žele prva četiri mjesta i odlazak u Ligu prvaka, premda su poslije dva poraza u posljednja tri ligaška susreta, sve dalje od željenog cilja.

Nema sumnje da je City izraziti favorit u 178. gradskom derbiju, čemu svjedoče i kladionice – koeficijent na United je čak 7 (!), neriješeno (4.75), na City (1.5)! Ukoliko gosti pobjede, 53. put u povijesti, smanjit će zaostatak za gradskim rivalom po broju trijumfa na 20, što dovoljno govori o tradiciji, koja je apsolutno na strani velikana sa „Old Trafforda” . United ima 73 pobjede, 53 puta su remizirali, dok je City 52 puta pobijeđivao.

Getty Images/Laurence Griffiths

Ekipa Pepa Guardiole je u odličnoj formi, a nakon ligaške pobjede nad Tottenhamom (1:0), „zacijelila” je rana zadobivena poslije eliminacije iz Lige prvaka od Tottenhama.

Za momčad koju vodi Ole Gunnar Solskjaer, gradski derbi dolazi u nezgodnom trenutku, iako menadžer „Vragova” ne misli tako. Mnogi navijači Uniteda bi čak voljeli da njihovi momci izgube od Citya, samo da „najveći neprijatelj” Liverpool ne bi osvojio titulu, ali je jasno da se igrači i rukovodstvo kluba ne slažu sa tim načinom razmišljanja.

Danas bi se u starrtnih 11 Uniteda napokon mogao pojaviti Alexis Sanchez umjesto Anthonya Martiala. Romelu Lukaku će se ponovo preseliti na klupu, a sigurni starteri su Marcus Rashford i Jessie Lingard. Trojica u sredini terena su Paul Pogba, Ander Herrera i Nemanja Matić.

City će do kraja sezone igrati bez ponovno ozljeđenog Kevina De Bruynea. Istini za volju, on je jedini problem za Guardiolu. U želji da što prije postignu gol, domaći će jurnuti ka De Gei sa Aguerom, Sterlingom i Saneom. U sredini terena su David i Bernardo Silva, te nezamJenjivi FernandinHo.

U prvom susretu ove sezone, City je slavio kod kuće rezultatom 3:1, u susretu u kojem su strijelci za „nebesko-plave” bili David Silva, Sergio Aguero i Gundogan, dok je Martial iz jedanaesterca postigao jedini pogodak za United.

Susret na „Old Traffordu” počinje u 21.00, glavni sudac je Andrew Mariner, a utakmicu ćete imati priliku gledati na Sportklubu 1, uz komentar kolege Gorana Grgića.