21.04.2019 | 19.14

Liverpool FC

Davljenik Cardiff City nije uspio spriječiti Liverpool u pohodu na tri boda i nastavak bitke za naslov prvaka Engleske. Istovremeno, Arsenal je doživio šokantan poraz na stadionu Emirates.

Liverpool se nije 'poskliznuo' u Cardiffu, momčad Jürgena Kloppa upisala je šestu uzastopnu premijerligašku pobjedu.

No, utakmica nije bila lagana za Kloppovu družinu. Kroz čitavo prvo poluvrijeme velška momčad odlično se branila da bi u konačnici na odmor otišli s pozitivnim rezultatom. Međutim, u nastavku dvoboja otvorilo se gostima. Wijnaldum je doveo Liverpool u vodstvo golom iz voleja da bi nešto kasnije iz vrlo sumnjivog kaznenog udarca James Milner potvrdio novu pobjedu.

Liverpool je tako s utakmicom više od Manchester Cityja ponovno preuzeo vrh s 88 bodova, momčad Pepa Guardiole zaradila je dva manje.

U drugoj utakmici poslijepodnevnog programa, Arsenal je šokantno poražen od Crystal Palacea (2:3) pred svojim navijačima. Gosti su poveli preko Bentekea što je bio i jedini gol u prvih 45 minuta. No, već nakon dvije minute nastavka Arsenal se upisao na semafor, strijelac je bio Ozil. Ipak, kada se činilo da će Topnici kreirati veliki preokret dogodio se novi šok, najprije Zaha, a zatim McArthur doveli su Palace na korak od velike pobjede. Arsenal je prije kraja utakmice uspio samo smanjiti golom Aubameyanga.

Domaća je momčad ovime propustila iskoristiti kiks Manchester Uniteda koji je ranije poražen kod Evertona i time stvoriti razliku u borbi za Ligu prvaka. Arsenal je četvrti sa 66 bodova, dva manje ima Manchester United kao i Chelsea.