Mrzi li netko Liverpool više od ovog čovjeka?

Premier League 21. tra 20199:21 > 9:47
Henry Browne/Getty Images

Zahuktava se utrka za prvaka u Premier ligi. Manchester City je pobijedio Tottenham i sada Liverpool mora slaviti protiv Cardiffa kojeg vodi Neil Warnock.

Duga i zanimljiva je povijest Liverpoola sa jedne i menadžera Cardiffa Neila Warnocka s druge strane.  Jedna emocija je prilično konstantna, a to je mržnja. Bar kada je Warnock u pitanju.

Sve je počelo u sezoni 2006/7. Warnock je u toj sezoni vodio Shefield United u Premier ligi i grčevito se borio za opstanak. Jedan od glavnih konkurenata u toj borbi bio je Fulham, koji je u finišu sezone igrao susret protiv Liverpoola. Redsi su te sezone izborili već plasman među četiri najbolje ekipe i sudjelovanje u Ligi prvaka, a također su se spremali za finale istog natjecanja i susreta sa Milanom. Zbog toga je Rafa Benitez izveo, blago rečeno kombinirani sastav. Warnock je kipio od bijesa. Fulham je pobijedio 1:0 i prestigao Sheffield United na tablici.

To čak nije bila ni rezervna momčad. Nisam ni čuo za dva igrača iz te ekipe. Ali kada ste menadžer stranac poput Rafe Beniteza, ne marite o tome što Sheffield United misli – rekao je tada Warnock.

Odgovor koji je uslijedio samo je mogao dodatno povećati mržnju prema trofejnom klubu.

Znali smo da je bio loš menadžer. Ali da je ovakva osoba… Nema potrebe da trošimo vrijeme na njega – rekao je Benitez.

Sheffield United je ispao tjedana dana kasnije, ali ga je opstanka koštao drugi velikan Manchester United, koji je izgubio od West Hama. Da ovakav odnos nije samo stvar prošlosti, moglo se vidjeti na početku ove godine. Tema je bio Nathaniel Clyne, koji je bio na korak odlaska na posudbu u Cardiff. Warnock je računao na nekadašnjeg reprezentativca, ali ga je Liverpool ipak odlučio poslati u Bournemouth.

Sve sam uradio kako treba, a onda sam na televiziji vidio da je otišao drugdje. To je odvratno i nedostatak klase.

Ian MacNicol/Getty Images

Ipak, za razliku od Beniteza sadašnji trener Redsa Jurgen Klopp sa poštovanjem je pričao o Warnocku:

On je veliki karakter. Veoma emotivna i živa osoba, poput mene. Čini nevjerojatne stvari.

Možda su ovo ipak kurtoazne priče, kako bi Nijemac makar malo smirio Warnocka, ali nema sumnje da će iskusni menadžer napraviti sve danas kako bi pomrsio račune Liverpoolu u glavnom gradu Welsa . Ima za to veoma jak razlog, sa bodovima bi značajno popravio situaciju svoje momčadi u borbi za opstanak. A istovremeno bi pokvario posao mrskom klubu.

Cardiff i Liverpool igraju danas u 17 sati uz prijenos na Sportklubu.