Pep: Najjači Liverpool u povijesti, a mi odlučujemo

Premier League 20. tra 201916:24 > 16:27
Alex Livesey/Getty Images

Menadžer Manchester Cityja Pep Guardiola rekao je kako se divi svojim igračima poslije pobjede nad Tottenhamom, zahvaljujući kojem su se 'Građani' vratili na čelo tablice Premier lige.

City je drugi put u četiri dana na svom “Etihadu” savladao Spurse, nakon što je slavio 1:0 u okviru 35. kola Premier lige i tako se osvetio rivalu za eliminaciju iz Lige prvaka. Prvak Engleske je u srijedu pobijedio izabranike Mauricija Pochettina sa 4:3, ali je londonski klub prošao u polufinale elitnog natjecanja zahvaljujući većem broju golova u gostima.

Obje momčadi imaju nevjerojatno srčane igrače, bila je ovo zaista teška utakmica poslije našeg mentalnog poraza u srijedu. Posljednja dva dana su bila izuzetno teška za nas. Mogli smo izgubiti titulu, a poslije onoga u srijedu je bilo teško. Kao nogometaš, ne bih mogao napraviti ono što su moji igrači uspjeli. I zato je titula još u našim rukama. Nisam ja napravio ništa, rekao sam igračima da ako su zaboravili što se dogodilo to je dobro, ali da je isto dobro i ako ih i dalje boli. Prošlo je deset sekundi od sreće do očaja, a to nam je dalo iskustvo koje u drugom slučaju ne bismo imali“, rekao je Guardiola.

Španjolski stručnjak se osvrnuo i na mogućnost da njegova momčad ne obrani titulu.

Čak i ukoliko ne uspijemo, imali smo sjajan niz. Uživam u svakom danu u ovom klubu, s ovim igračima. Nije važno što će se sljedeće dogoditi, borit ćemo se do kraja, a vidjet ćemo dokle ćemo stići. Tottenham je nevjerojatan klub, ima sjajan sastav. Izvanredna su organizacija. Borimo se s najboljim Liverpoolom svih vremena, jednim od najboljih momčadi koje sam vidio u svom životu. Ukoliko uspijemo, bit ćemo presretni“, naglasio je Guardiola.