Klopp: Bilo mi je žao Cityja nakon svega

Premier League 19. tra 201915:58 > 16:01
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Trener Liverpoola Jürgen Klopp kaže da njegova momčad spremna ulazi u završne borbe za dva najvrjednija trofeja u sezoni.

Redse u završnici sezone očekuje polufinale Lige prvaka s Barcelonom i borba s Manchester Cityjem za naslov u Premier ligi.

Prvi na putu k tome stoji im Cardiff, kod kojeg Liverpool gostuju u nedjelju, i za njih će to biti peta utakmica u svega 16 dana.

– Nismo umorni! Ovo je odlučujući period sezone i ne smijemo biti umorni. Treniramo u manjem intenzitetu kako bismo spremni dočekali sljedeće utakmice. Borimo se u dva natjecanja za trofeje, to smo željeli, i to je znak da je sezona jako dobra. Tu smo i hoćemo osvojimo sve izjavio je Klopp.

Klub s Anfielda uoči posljednja četiri kola prvenstva ima dva boda više od drugoplasiranog Cityja, uz utakmicu više.

– Moramo pobijediti u svim utakmicama do kraja zato što nam je rival nevjerojatno snažan. A što reći za Ligu prvaka? Igramo sa Barcelonom, ali tko god da nam je došao u polufinalu bilo bi jako teško.

City će u utrku za naslov ući ‘olakšan’ činjenicom da više ne igra Ligu prvaka, nakon što je poslije nevjerojatnog uzvrata na Etihadu u srijedu ispao od Tottenhama u četvrtfinalu.

– Kakva utakmica! Zaista mi je bilo žao Cityja na kraju poslije onoga što se dogođalo. Svi su mislili da je to to, cijeli stadion je slavio. Ali, činjenica je da je bilo zaleđe, iako je teško prihvatiti tako nešto – zaključio je Klopp.

Utakmica Cardiff – Liverpool igra se u nedjelju od 17 sati uz prijenos na Sport Klubu 1.