16.04.2019 | 22.38 > 22:40

Cardiffov san u opstanak u Premier ligi još živi!

I dok su sve oči večeras bile uprte u Ligu prvaka, u Premier ligi se igrala bitna utakmica za opstanak u kojoj je Cardiff kao gost s 2:0 slavio kod Brightona.

Tako su četiri kola prije Velšani stigli do pobjede nade jer im sada mjesto koje garantira opstanak, a koje drži upravo Brighton, bježi samo dva boda.

Za 1:0 lijepo je s 18 metara pogodio Mendez-Laing u 22. minuti, da bi pobjedu u 50. minuti potvrdio Morrison nakon ubačaja Camarasa.

Cardiff do kraja dočekuje Liverpool i Crystal Palace, a ide u goste Fulhamu i Manchester Unitedu.

Brighton dočekuje Newcastle i Manchester City, dok ga čekaju gostovanja kod Wolvesa, Tottenhama i Arsenala.