SRAMOTA! Cardiff ne želi platiti, Fifa odlučuje

Premier League 16. tra 201915:57 > 16:05
Michael Steele, Getty Images

Nogometni klub Cardiff dostavio je Fifa-i dokumentaciju prema kojoj nije dužan Nantesu platiti ni centa za transfer tragično preminulog Emiliana Sale.

Velški klub dogovorio je transfer vrijedan 17 milijuna eura za argentinskog napadača koji je tri dana nakon potpisa ugovora poginuo u padu zrakoplova u Engleskom kanalu. Nantes je od Cardiffa zatražio prvu od tri rate transfera, ali je klub iz Premiershipa to odbio.

Velšani tvrde da svi uvjeti za transfer nisu bili ispunjeni te da Sala u trenutku smrti još nije bio registriran kao igrač Cardiffa i igrač iz Premier lige. Cardiff je ponudio Nantesu sastanak i dogovor oko nagodbe, ali Francuzi su to odbili i zatražili da se očituje krovna organizacija svjetskog nogometa.

Cardiff je imao rok do ponedjeljka, ali prva rata nije uplaćena. Sada je Fifa na potezu. U najmanju ruku je cijela priča – sramotna!