Liverpool se nije poskliznuo! Chelsea pao

Premier League 14. tra 201917:07 > 17:10
Michael Regan/Getty Images

Liverpool je dočekao prvu pobjedu protiv Chelseaja nakon sedam godina na Anfieldu

Liverpool se ovog puta nije poskliznuo, te je pobjedom 2:0 protiv Chelseaja u 34. kolu Premier lige nastavio mrtvu utrku za naslov s Manchester Cityjem.

Sam uvod u utakmicu bio je vrlo emotivan jer Anfield se prisjetio tragedije na Hillsboroughu prije 30 godina u kojoj je život izgubilo 96 navijača.

Prvu priliku dočekali smo u šestoj minuti, bila je to sjajna akcija redsa u kojoj je lopta na kraju došla do Salaha koji puca s sedam, osam metara, ali ravno u Kepu. Chelsea je odgovorio u 20. minuti kada je Hazard u šesnaestercu slomio Matipa, a onda pucao ravno u Alissona.

Povezano

Salah je u 26. minuti lijepo spustio loptu Hendersonu na rub šesnaesterca, kapetan redsa opalio je iz prve, ali od bloka Davida Luiza to odlazi u korner. Chelsea je u 30. minuti izveo brzu kontru nakon što su ispali Matip i Henderson, sjurio se Willian prema golu, pa pucao s ruba šesnaesterca, ali pokraj gola. Brzu akciju u 38. minuti odigrali su redsi, Salah je dao povratnu loptu za Manea na 11, 12 metara, no odlazi to pokraj gola. Veliki udarac Chelsea je doživio u 40. minuti kada je Christensen morao zamijeniti ozlijeđenog Rudigera.

Liverpool je do zasluženog vodstva stigao u 51. minuti kada je Mane neometan dočekao ubačaj Hendersona na drugoj stativi i glavom pogodio za erupciju oduševljenja za Anfieldu. Samo dvije minute kasnije bilo je već 2:0 i to nakon što je sjajno iskosa s desne strane s 20-ak metara pogodio Salah.

U 57. minuti moglo je biti i 3:0, ali udarac Firmina prolazi pokraj gola. Chelsea je u 59. minuti imao sjajnu priliku da smanji vodstvo redsa kada se Hazard odlično ubacio iza obrane domaćina, ali njegov udarac zaustavlja vratnica. Samo minutu kasnije Belgijac je opet u odličnoj prilici, ali ovog puta zaustavlja ga Alisson.

Bilo je nakon toga još prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao pa je tako Liverpool opet vratio vrh. Tablicu pogledajte ovdje.

Dejan Lovren i Mateo Kovačić nisu danas dobili priliku za igru.