Pogba junak Uniteda, prečka i De Gea spasili vragove

Premier League 13. tra 201917:48 > 17:56
Gareth Copley/Getty Images

Do važne pobjede u borbi za opstanak stigao je Southampton pa je sve izglednije da će o trećem putniku u Championship odluka pasti između Brightona i Cardiffa.

Manchester United je posljednjoj utakmici 34. kola Premier lige s 2:1 pobijedio West Ham. Dvostruki strijelac bio je Paul Pogba, u oba navrata iz penala u 19. i 80. minuti, iako će puno priče biti o prvom. Za goste je pogodio Anderson u 49. minuti.

Čekićari su nakon gola za izjednačenje imali i nekoliko dobrih prilika za vodstvo, ali u 77. minuti Antonija je zaustavio okvir gola, a samo minutu kasnije i fantastičnom reakcijom David de Gea.

Cardiff je najizgledniji kandidat da se pridruži Huddersfieldu i Fulhamu kao putnik u drugu ligu. Potvrdili su to i danas porazom  kod Burnleya 2:0. Wood u 31. i 92. minuti zabio je tri boda domaćina.

Otpisani Fulham s dva gola Ryana Babela srušio je Everton 2:0.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvario je Southampton koji je 3:1 pobijedio Wolves. Redmond je zabio dva gola, Long je dodao jedan, dok je za gost strijelac bio Boly.

Najuvjerljivi je bio Bournemouth koji je kao gost s 5:0 razbio Brighton. Gosling, Fraser, Brooks, Wilson i Stanislas zabili su za slevlje gostiju.