Topnici pobjedom nad Newcastleom izbili na treće mjesto

Premier League 1. tra 201922:56 > 23:03
Alex Livesey/Getty Images

Nogometaši Arsenala izbili su na treće mjesto ljestvice engleskog prvenstva 2-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Newcastle Uniteda u susretu 32. kola igranom u ponedjeljak.

Julian Finney, Getty Images Sport

Arsenal je u 32. kolu Premijer lige na svom terenu dočekao Newcastle i slavio sa 2:0 zahvaljujući golu Aarona Ramseya u 30. minuti igre. Ramsey je sjajno šutirao, golman je zatvorio prostor ali kasno jer se lopta od stative odbila iza njegovih leđa.

Drugi gol za domaće postigao je Aleksander Laccazette u 83. minuti. Ovo mu je bio 13. gol u sezoni.

Arsenal u sljedećem kolu gostuje kod Evertona, a Newcastle će u ugostiti Crystal Palace.

Arsenal sada ima 63 boda, dva više od četvrtog Tottenhama i petog Manchester Uniteda, a tri više od šestog Chelseaja.

Newcastle je ostao 14. sa 35 bodova.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 79 bodova, Manchester City ima dva boda i utakmicu manje.