Englezi pišu: Legenda ili Portugalac stižu u London?

Premier League 23. ožu 201911:28 > 11:29
Bryn Lennon/Getty Images

Maurizio Sarri teško da će zadržati posao u Chelseaju nakon kraja tekuće sezone, a kako se bliži ključan period godine sve su glasnije špekulacije tko će zamijeniti talijanskog stručnjaka.

Bryn Lennon, Getty Images Sport

Sarri i njegova momčad imaju priliku osvojiti još samo Europa ligu, no teško da će vlasnika kluba Romana Abramovića impresionirati takva titula. Talijan nije zadovoljio čelnika londonskog kluba koji bi trebao ponovno mijenjati trenera.

Frank Lampard ove sezone vodi Derby County koji se nalazi u žestokoj borbi za prolaz u Premiership, mnogi su razmišljanja kako će legenda Chelseaja ostati u Derbyju ukoliko izbore plasman među prvoligaše. Lampard je najbolji strijelac svih vremena momčadi sa Stamford Bridgea.

Drugi kandidat je Portugalac Nuno Espirito Santo koji sjajno vodi Wolverhampton u Premier ligi. Osim što su dio najboljih osam momčadi lige, Wolvesi su i pobjedom nad Manchester Unitedom prošlog vikenda izborili plasman u polufinale FA Cupa. Portugalski stručnjak preuzeo je momčad posljednjeg dana svibnja 2017. godine, u prvoj sezoni vratio je momčad u Premiership, a sjajne nastupe njegova momčad nastavila je i u aktualnoj sezoni. Espiritu Santu ugovor s Wolvesima ističe u ljeto 2021. godine pa bi svakako trebalo platiti odšetu ukoliko bi ruski milijarder poželio preoteti ga trenutno sedmoplasiranoj momčadi lige.