Ibra očitao lekciju svima u Manchester Unitedu

Premier League 19. ožu 201915:28 > 15:49
Gareth Copley, Getty Images Sport

Bivši igrač Manchester Uniteda Zlatan Ibrahimović oglasio se o stanju u klubu nakon odlaska legendarnog Sir Alexa Fergusona.

Shaun Botterill, Getty Images

Ibrahimović je bio odličan u prvoj sezonu u dresu Crvenih vragova, ali sve je to palo u vodu nakon teške ozljede koljena. Zlatan je van terena bio više od pola godine i nije se uspio ponovno izboriti za mjesto u prvoj ekipi Uniteda.

Povezano

Šveđanin je odlučio napustiti klub i karijeru nastaviti u Sjedinjenim Američkim Državama gdje je ponovno zaigrao na visokom nivou. Ibrahimović je za engleske medije izjavio da razumije sve trenere Uniteda koji su došli nakon Sir Alexa Fergusona.

Iskusni napadač je izjavio da je jednostavno skoro nemoguće da neki trener uspije u Manchester Unitedu zbog toga što se svakodnevno ponavlja ista stvar.

“Trenerima je sigurno najteže u Manchester Unitedu. Nemoguće je da uspijete u tom klubu jer se svaki dan priča samo o Fergusonovoj eri. Svi bivši igrači ovoe ekipe koji su danas komentatori na televizijama samo pričaju kako je bilo idealno dok je Ferguson bio i da je danas dosta lošija situacija”, rekao je Ibra i nastavio.

“Naravno da je Ferguson napravio nevjerojatan posao, ali moraju nastaviti dalje. Svi ti igrači to pričaju jer su i oni tada igrali, a ne shvaćaju kakav pritisak rade. Moraju misliti na budućnost i prestati pričati o tim vremenima. Da sam ja tu zabranio bih im da se to spominje i htio bih da napravimo neku svoju priču. Ferguson je ispisao povijest, ali život na Old Traffordu se mora nastaviti i vrijeme je za to”.