Abramovič prodaje Chelsea navijaču Uniteda

Premier League 19. ožu 201911:11 > 11:23
Paul Gilham, Getty Images Sport

Nakon problema koje je nedavno imao s vlastima u Velikoj Britaniji zbog kojih nije dobio vizu Roman Abramovič je odlučio prodati Chelsea.

Bogati Rus je iskoristio svoje židovsko porijeklo da dobije izraelsku putovnicu kako bi mogao boraviti u Londonu, ali je zbog lošeg tretmana vlasti odlučio završiti sav posao koji je imao na Otoku.

Londonski Times piše da je Abramovič počeo ozbiljne pregovore s poduzetnikom Jimom Ratcliffeom o prodaji kluba, kao i da je odredio cijenu od 2,5 milijardi funti, što je nešto više od tri milijarde eura.

Ratcliff, koji je službeno najbogatiji Britanac, rođen je u Manchesteru i navijač je uniteda, ali je ove sezone kupio Chelseajevu sezonsku ulaznicu kako bi pokazao privrženost klubu u čijoj okolovi živi, a koji već duže razdoblje namjerava kupiti.

Ratcliff namjerava ozbiljno ući u sport, pa tako danas preuzima  najpozantiju svjetsku biciklističku momčad Sky.