Kovač: Klopp je potrošio 500 milijuna, a mi…

Premier League 15. ožu 201917:50 > 17:51
Getty Images/Alexander Hassenstein

Trener munchenskog Bayerna Niko Kovač smatra da bundesligaši moraju promijeniti neke stvari, kako bi uspjeli držati korak s klubovima iz Premier lige.

Borussia Dortmund, munhenski Bayern i Schalke uvjerljivo su poraženi od Tottenhama, Liverpoola i Manchester Cityja u osmini finala elitnog europskog natjecanja.

Razmišljamo o tome što trebamo napraviti da sljedeće sezone drugačije postavimo stvari. Tri njemačka kluba su engleski klubovi izbacili iz Lige prvaka. Novac ne pobjeđuje uvijek, ali Klopp je u posljednjih nekoliko godina potrošio 500 milijuna eura, a koliko su njemački klubovi. Premijerligaši imaju vrhunske strance u momčadima. To je prednost, za njih je bolje da odu u Englesku, umjesto u Njemačku. Tamo ima puno novca. Ako želimo ih sustići, moramo ranije doći do dobih, mladih igrača. Moramo odgovorimo na neka osnovna pitanja, ako želimo biti konkurentni“, istaknuo je Kovač.

On smatra da Robert Lewandowski, koji je taktiku na utakmici protiv Liverpoola okarakterizirao kao previše defanzivnu, nije mislio ništa loše.

Ne mislim da je rekao bilo što negativno. Ako je Lewa to tako doživio, u redu je. To što je rekao nije bilo usmjereno protiv mene. Na isti način igrali smo protiv Gladbacha i Wolfsburga i na tim utakmicama smo postigli 11 golova. Sigurno je da nismo dobili podršku koju je Lewa očekivao“.