Liverpool u golijadi pobijedio Burnley i ostao u utrci

Premier League 10. ožu 201914:45 > 14:55
Laurence Griffiths, Getty Images

U 30. kolu engleske Premier lige Liverpool je na Anfieldu slavio protiv Burnleya rezultatom 4:2.

Utakmica nije dobro počela za domaćine, koji su već nakon šest minuta bili u zaostatku.

Udarac iz kuta izveo je Westwood, a njegovo ubacivanje završilo je izravno u golu. Ipak, dojam je kako je Liverpool oštećen u ovoj situaciji, budući da sudac Marriner nije sudio očigledan prekršaj nad vratarom Alissonom.

Međutim, “Redsi” su se brzo opravili i došli do preokreta već u prvom poluvremenu. Prvo je Firmino u 19. minuti pospremio loptu u mrežu nakon sjajnog dodavanja Salaha, a onda deset minuta poslije Mane silovito zabija u gonji lijevi kut.

U drugom poluvremenu Liverpool dolazi do nedostižne prednosti, a još jedanput pogodio je Firmino u 67. minuti.

Do kraja utakmice vidjeli smo još dva pogotka u sudačkoj nadoknadi, prvo je Gudmundsson smanjio na 3:2, da bi dvije minute poslije Mane, svojim drugim golom, postavio konačnih 4.2.

Liverpool sada ima 73 boda, jedan manje od vodećeg Manchester Cityja.