Pola policije na ulicama zbog bitke za 'grad čelika'

Premier League 4. ožu 201923:45 > 23:53
Stu Forster/Getty Images

Večeras ste u programu Sportkluba uz komentar Zorana Grgića mogli pogledati jedan od najčvršćih derbija koji postoje, bitku za Sheffield!

U okršaju Wednesdaya i Uniteda najzadovoljniji su bili vratari. Utakmica na Hillsborouhu završila je bez pogodaka, čime je gost zadržao 17 bodova prednosti pred gradskim suparnikom na ljestvici engleskog Championshipa.

Tako je klub s Bramall Lanea propustio priliku bodovno se izjednačiti s drugoplasiranim Leedsom (67)… Ali pustimo praznu priču na stranu, sve to već ionako znate.

Ono što vam je možda promaklo jest zanimljivost s ulica ovog grada industrije čelika. Utakmica je to koju u Engleskoj smatraju najskupljom u državi, a zašto, najbolje je da sami prosudite na temelju prizora koje često znamo viđati i na ulicama naših većih gradova:

Još se ne zna koliko će gradske vlasti morati izdvojiti za troškove održavanja javnog reda i mira, ali podatak od 203 tisuće funti troškova (što je oko 2 milijuna kuna) za derbi iz 2017. godine zvuči frapantno!

Srećom, sav taj uloženi novac poreznih i prireznih obveznika isplatio se, jer većih incidenata nije bilo, a pomogla je i činjenica da je utakmica odigrana u ponedjeljak navečer.