Sarri ima tri utakmice za spas, u suprotnom je bivši…

Premier League 20. velj 201913:26 > 13:44
Laurence Griffiths/Getty Images

Poslije niza neuspjeha i katastrofalnih poraza od Bournemoutha i Manchester Citya Maurizio Sarri djeluje kao menadžer koji bi prvi sljedeći mogao izgubiti posao u Premier ligi.

Uveliko se priča da bi Maurizija Sarrija na klupi Chelseaja mogli zamijeniti Frank Lampard koji trenutno sa dosta uspjeha vodi Derby County,  ili Zinedine Zidane koji još nema posao od rastanka sa Realom. Ipak engleski mediji pišu da će Sarri imati tri utakmice koje će biti presudne za njegov posao u Chelseaju.

Od početka 2019. godine su rezultati Chelseaja nekonstantni, a tri susreta na kojima će “plavci” morati ostvariti dobre rezultate da bi Talijan opstao su Malmo u Europskoj ligi, finale Liga kupa sa Manchester Cityem i derbi sa Tottenhamom u Premier ligi.

Londonski klub navodno već ima kandidate za privremenog menadžera, a to su Sarrijev asistent i legenda kluba Gianfranco Zola.

Osim Lamparda i Zidana, Chelsea navodno razmišlja o Leonidu Slutskom i Laurentu Blancu.