Keown: Ozil? Sramotno je što radi…

Premier League 15. velj 201918:33 > 18:34
Getty Images/Pete Norton

Legendarni defanzivac engleskog Arsenala Martin Keown kritizirao je ofanzivnog veznjaka tog kluba Mesuta Ozila.

Arsenal je u četvrtak zabilježio poraz od BATE Borisova 1:0, te mu sada prijeti ispadanje iz Europske lige.

Nekadašnji reprezentativac Njemačke nije bio dio postave, a to nije bio prvi put. Ozil je od poslednjih pet susreta u EL propustio četiri, dok u novoj godini u Premier ligi nijednom nije ušao u igru.

Povezano

Je li bolestan, je li ozlijeđen? Jedna od najvažnijih stvari kod igrača je da uvijek bude spreman i na raspolaganju“, istakao je Keown i dodao: “Polako postaje sramotno“.

Ozilu u ovoj sezoni problem zadaju koljena. Trener Unai Emery poslije susreta sa bjeloruskom momčadi nije htio komentirati situaciju u kojoj se Nijemac nalazi.

Keown, koji je zaposlen kao komentator kanala “BBC Sport”, kritzirao je i učinak kompletne ekipe “Topnika”.

Nikada ih tako loše nisam vidio. Ovo mora da je bilo njihovo najgore izdanje od kada je Emery preuzeo klub. Njihova igra bila je sramotna“.

Britanski “Telegraf” je izvjestio da Arsenal traži odgovarajuću zamjenu za 30-godišnjaka, kojeg 350.000 funti tjedno čine najplaćenijim igračem trenutno petoplasiranog premijerligaša.

Ozil je u dosadašnjem tijeku sezone odigrao 18 susreta u svim natjecanjima, pritom upisavši četiri gola i dvije asistencije.