Preminula legenda Uniteda, tvorac generacije 92

Premier League 14. velj 20199:22 > 9:32
Getty Image/ Dave Thompson / Stringer

Tuga među navijačima "Crvenih vragova", umro je legendarni Eric Harrison, jedan od najzaslužnijih ljudi za velike uspjehe Manchester Uniteda 90-ih godina.

Riječ je o čovjeku koji je bio trener u mlađim kategorijama kluba s Old Trafforda od 1981. do 2008. godine, a smatra ga se tvorcem generacije 92.

Harrison je još u juniorskoj akademiji praktično napravio najslavniju momčad Uniteda u klupskoj povijesti, čuvenu generaciju 92, koju su činili igrači poput Ryana Giggsa, braće Nevill, Davida Beckhama…

Praktično, oni su činili okosnicu momčadi, koja će par godina kasnije, pojačana nekim igračima (Peter Schmeichel, Ole Gunnar Solskjaer…) 1999. godine osvojiti Ligu prvaka i brojne naslove.

Garry Neville se na Twitteru dirljivom porukom oprostio od svog nekadašnjeg učitelja.

“Izgubili smo našeg mentora, našeg trenera i čovjeka koji nas je stvorio. Učio nas je kako igrati, da nikad ne odustajemo, kako pobjeđivati u našim individualnim bitkama i što je potrebno napraviti da bismo igrali u klubu kakav je Manchester United. Eric, tebi dugujemo sve”, stoji u opisu fotografije koju je podijelio nekadašnji igrač Uniteda.