"Platit ćemo odštetu za Salu, ako tako piše u ugovoru"

Premier League 12. velj 201920:55 > 20:57
Michael SteeleGetty Images Sport

Predsjednik engleskog nogometnog premijerligaša Cardiff Cityja Mehmet Dalman izjavio je da će klub platiti francuskom prvoligašu Nantesu 15 milijuna funti odštete za prijelaz argentinskog napadača Emiliana Sale, koji je poginuo u padu zrakoplova, "ako ga ugovor na to obvezuje".

Nesretni nogometaš je po potpisu ugovora s Cardiff Cityjem otišao pozdraviti bivše suigrače u Nantesu, a pri povratku u Cardiff zrakoplov kojim je putovao srušio se u Engleski kanal. Prošloga tjedna je tijelo Emiliana Sale pronađeno u olupini zrakoplova koji je detektiran na dubini od 67 metara.

Prema medijskim napisima velški klub je do sada odbijao uplatiti odštetu koja stoji u ugovoru između klubova, a Nantes je zaprijetio tužbom, što je potvrdio i Dalman. No, predsjednik Cardiff Cityja je istaknuo kako klub čeka pojašnjenje slučaja.

Michael Steele/Getty Images

“Mi smo častan klub. Ako nas ugovor na to obvezuje, naravno da ćemo isplatiti odštetu. No, ako nemamo tu obvezu, a čini se da postoje neke nepravilnosti u tome, logično je da kao predsjednik djelujem u najboljem interesu za klub te to i činim”, izjavio je Dalman za BBC.

“Još uvijek skupljamo informacije o cijelom procesu. Kad dobijemo sve relevantne informacije, uvjeren sam da ćemo se dogovoriti s Nantesom i krenuti dalje”, zaključio je predsjednik Cardiffa.(h)