Scholes preuzeo klub koji je nedavno šokirao Fulham

Premier League 11. velj 201913:33 > 13:33
Ian Walton, Getty Images Sport

Legendarni vezni igrač Manchester Uniteda i službeno je postao menadžer Oldhama, koji je član Lige 2. Engleski mediji pišu da je ugovor potpisan na godinu i pol.

Vodstvo EFL-a izdala je dozvolu za Scholesa i 44-godišnjak je službeno preuzeo ovog četvrtoligaša.

Posebna dozvola bila je neophodna s obzirom da ima udjela u vlasništvu nad Salford Cityjem, klubom koji se natječe u Nacionaloj ligi (konferenciji, petom rangu) i koji bi mogao napredovati u Ligu dva.

Inače, Oldham je klub koji je Scholes podržavao još kao dječak. Riječ je klubu koji dolazi iz mančesterske aglomeracije poznate kao Greater Manchester. Možemo slobodno riječi da je u određenom smislu to predgrađe Manchestera, za trofejniji klub iz tog grada Paul je nastupao od 1993. do 2013. godine.

Oldham je trenutno 14. na ljestvici Lige 2 s devet bodova zaostatka za pozicijom koja vodi u doigravanje i 14 više od one koja vodi u niži rang. Unatoč tome, klub je nedavno šokantno izbacio premierligaša Fulham na njegovom stadionu i to nakon preokreta, 2-1!

Na toj utakmici posebno su se istakli fantastični navijači Oldhama, kojih je na Craven Cottageu bilo nekoliko tisuća i koji su u potpunosti nadglasati domaće pristalice.

Iako mu je ovo prvi menadžerski posao, Scholes nije potpuno bez trenerskog iskustva, jer je kratko bio u stručnom stožeru Manchester Uniteda kad je Ryan Giggs privremeno vodio ekipu nakon otkaza Davidu Moyesu 2014.

Osim toga, nakon kupovine udjela u Salfordu, zajedno s Philom Nevilleom privremeno je obavljao funkciju vršitelja dužnosti menadžera.