Vjeruje li više itko da Liverpool uzima naslov?

Premier League 11. velj 201913:14 > 13:18
Michael Regan/Getty Images

Liverpool 12 kola prije kraja još uvijek drži sve u svojim rukama, dok City i Tottenham čekaju njihov pogrešan korak. Sportklub vam donosi raspored utakmica do kraja prvenstva, tko ima najteži posao?

Manchester City, Liverpool, Tottenham… To je poredak engleskih prvoligaša uoči dvotjedna pauze u prvenstvu, nakon koje je preostalo za odigrati još 12 kola.

Građani su već unaprijed odigrali utakmicu 27. kola pa na vrhu imaju 65 bodova, koliko i drugoplasirani redsi, koji imaju utakmicu manje. Iz prikrajka svoju šansu vreba Tottenham koji je na minus pet iza vodećeg dvojca.

Nakon Cityjeve tri uvjerljive pobjede u posljednja tri kola protiv Arsenala, Evertona i Chelseaja uz gol razliku 11:2 mnogi su uvjereni da je Guardiolina momčad veliki favorit za obranu naslova. No, i dalje sve u svojim rukama drže redsi.

Vrlo važnu utakmicu u borbi za naslov imamo već u sljedećem kolu kada Liverpool gostuje na Old Traffordu kod Manchester Uniteda. Veliki je test to za redse koji bi se eventualnim porazom poziciju lovine zamijenio onom lovca.

Nakon toga pred svakom momčadi je još 11 utakmica za odigrati. Građane očekuje samo dvije utakmice protiv klubova iz velike šestorke, i to gostovanje kod Manchester Uniteda dok na Etihad stiže Tottenham.

Kao potencijalne mine građana su gostovanja kod Bournemoutha, kao i utakmica kod Crystal Palacea koji ih je ove sezone već šokirao na Etihadu.

Laurence Griffiths/Getty Images

Liverpool ima tri utakmice protiv klubova iz velike šestorke, uz spomenuti United, imaju dvije domaće utakmice, na Anfield stižu Tottenham i Chelsea. Uz to redse čeka i gradski derbi kod Evertona. Nakon karamela, Kloppova momčad ima gostovanja samo kod davljenika, Fulhama, Southamptona, Cardiffa i Newcastlea.

Tottenham na papiru ima najteži posao na papiru, jer čekaju ih četiri utakmice protiv momčadi iz vrha, uz već spomenuta gostovanja kod redsa i građana, moraju i na Stamford Bridge, a dočekat će Arsenal.

Raspored utakmica do kraja sezone:

Manchester City: West Ham (D), Bournemouth (V), Watford (D), Manchester United (V), Fulham (V), Cardiff (H), Crystal Palace (V), Tottenham (D), Burnley (V), Leicester (D), Brighton (D).

Liverpool: Manchester United (V), Watford (D), Everton (V), Burnley (D), Fulham (V), Tottenham (D), Southampton (V), Chelsea (D), Cardiff (V), Huddersfield (D), Newcastle (V), Wolves (D).

Tottenham: Burnley (V), Chelsea (V), Arsenal (D), Southampton (V), Crystal Palace (D), Liverpool (V), Brighton (V), Huddersfield (D), Manchester City (V), West Ham (D), Bournemouth (V), Everton (D).