Tottenham se provukao i ostao u utrci za naslov prvaka

Premier League 10. velj 201916:20 > 16:23
Getty Images Sport, Michael Regan

Spursi su na Wembleyu slavili protiv Leicestera sa 3:1. Ovom pobjedom su ponovno došli na samo pet bodova zaostatka za vodećim Liverpoolom.

Od samog početka utakmice Leicester se hrabro postavio i krenuo sa nadigravanjem. Međutim, Spursi su došli u vodstvo pogotkom Sancheza u 33. minuti. Leicester je imao nekoliko poluprilika, ali nij euspio izjednačiti do kraja prvog dijela.

U drugo poluvrijeme se također ušlo dominacijom gostiju, pritiskali su domaćina i u 59. minuti su izborili kazneni udarac. Jamie Vardy je nekoliko sekundi ušao prije u igru i odmah izveo kazneni udarac. Nije se ta odluka učinila ispravnom jer je Hugo Lloris obranio jedanaesterac.

Nakon toga je Leicester odmah kažnjen, Christian Eriksen je vrlo lijepim udarcem savladao Schmeichela i povećao na 2:0

Vrlo brzo su odgovorili gosti preko Vardya, u 75. minuti su nakon lijepe akcije smanjili, ali nisu više imali snage izjednačiti. Na kraju utakmice je Son iskosristio veliku grešku gostujuće obrane i postavio konačnih 3:1.