09.02.2019 | 17.38 > 17:56

I dok su se Liverpool i Arsenal vratili pobjedama, kriza Evertona se nastavila novim porazom.

Liverpool se vratio pobjedama. U 26. kolu Premier lige na Anfieldu su s 3:0 pobijedili Bournemouth.

Redsi su poveli u 24. minuti golom Manea nakon ubacivanja Milnera. Samo deset minuta kasnije već je bilo 2:0 kada je Wijnaldum sjajnim udarcem prebacio Boruca. Konačnih 3:0 postavio je Salah u 48. minuti nakon sjajne akcije redsa.

Nakon poraza od Cityja, pobjedama se vratio i Arsenal, koji je 2:1 dobio kod Huddersfielda. Posao su topnici riješili u prvom poluvremenu golovima Iwobija u 16. i Lacazettea u 44. minuti. Domaćin je u 93. minuti preko Diakhabyja je tek ublažio poraz.

Kriza Evertona se nastavlja, ovog puta izgubili su na gostovanju kod Watforda 1:0. Jedini gol zabio je Gray u 65. minuti.

Do važne pobjede u borbi za opstanak stigao je Cardiff i to na gostovanju kod Southamptona 2:1. Bamba u 69. i Zohore u 94. zabili su za goste, a Stephens u 91. za domaćine.

Crystal Palace i West Ham su podijelili bodove odigravši 1:1. Noble iz penala zabio je za goste u 27. minuti, da bi Zaha spasio domaćine poraza u 76. minuti.

U posljednjoj utakmici dana Burnley je kao gost s 3:1 slavio kod Brightona uz dva gola Wooda i jedan Barnesa. Za domaćine je pogodio Duffy.