Pellegrini je svoje navijače upravo prozvao idiotima

Premier League 7. velj 201919:00 > 19:09
Alex Morton/Getty Images

Manuel Pellegrini u četvrtak se osvrnuo na ružne povike koje su navijači njegova West Hama upućivali Mohamedu Salahu, napadaču Liverpoola, tijekom utakmice u ponedjeljak koja je završila rezultatom 1-1...

“Takve stvari ne smiju se događati u Premiershipu. Sramota. Ovo je visoka razina natjecanja i takvi standardi moraju postojati na svim razinama. Klub zna kakve će mjere poduzeti”, rekao je Pellegrini.

Na društvenim mrežama pojavile su se i snimke gdje se navodno vrlo razvidno može čuti kako nekoliko najmanje prisebnih navijača West Hama protivničkog igrača iz Egipta vrijeđa na vjersko-etničkoj osnovi. Nećemo prenositi ni uvrede ni zapise, jer određeno dostojanstvo ipak moramo zadržati.

“Svi počinitelji ovog kaznenog djela koji su identificirani bit će prijavljeni policiji i dobit će doživotnu zabranu dolaska na naš stadion, to vam jamčimo”, poručili su iz West Hama.

Pellegrini je, pak, otišao još korak dalje, referirajući se na povike koji su na tragu zlostavljanja ne nekoj već osnovi:
“Ljudi poput tih idiota ne zaslužuju mjesto u našem društvu niti na utakmicama. Treba ih maknuti iz nogometa, Premier lige!”, zaključio je.