Premier League 3. velj 201918:52 > 18:55
(Photo by Clive Mason/Getty Images)

U pretposljednjoj utakmici 25. kola engleskog prvenstva, Manchester City je peti put zaredom pobijedio Arsenal, ovoga puta rezultat je bio 3:1.

Manchester City, blago rečeno, ne odgovara Arsenalu. Način kojim momčad Pepa Guardiole dijeli loptu, taktički razvija igru nikako ne odgovara onome što momčad iz Londona želi postići na terenu. Stoga ne čudi peti uzastopni poraz. Unai Emery polako shvaća kako je svih ovih godina živio Arsene Wenger.

Sergio Aguero protiv Newcastlea je zabio gol nakon samo 24 sekunde, Arsenalu je zabio nakon 48. Deset minuta kasnije jedna očajna reakcija obrane Cityja koja je dopustila Koscielnom nesmetan boravak u petercu, a francuski veteran zna kako iskoristiti takve prilike. Ipak, bilo je to samo kratkotrajno veselje za navijače Topnika, pred kraj prvog dijela još jednom se ukazao Aguero. Svoju briljantnu partiju Argentinac je okrunio hat-trickom u 61. minuti.

City se novom pobjedom približio vodećem Liverpoolu na dva boda, no momčad Jürgena Kloppa u ponedjeljak će igrati svoju utakmicu 25. kola, gostovanje na Olimpijskom stadionu u Londonu kod West Hama (SK1, 21 sat).

Arsenal je još jednim porazom ispao iz top pet, sada tu poziciju zauzima Manchester United koji je u prvoj utakmici nedjeljnog programa porazio Leicester. Momčad Ole Gunnara Solskjaera osvojila je 48 bodova, samo dva manje od četvrtoplasiranog Chelseaja.