Legenda Uniteda započinje trenersku karijeru?

Getty Image/ Dean Mouhtaropoulos

Paul Scholes jedan je od onih igrača koje dugogodišnji navijači Manchester Uniteda pamte kao istinsku legendu kluba s Old Trafforda, a nakon što se posljednjih godina bavio komentatorskim poslom odlučio je otvoreno tražiti angažman u trenerskoj profesiji.

Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Paul Scholes proveo je u Manchester Unitedu punih 20 godina, umirovio se 2011. godine. Proteklih godina bavio se komentiranjem na jednoj britanskoj tv postaji, a istovremeno je rukovodio klubom Salford City čiji je manjinski vlasnik s još nekoliko legendi Manchester Uniteda (Giggs, braća Neville, Butt, Beckham). Godine 2015. nakratko je preuzeo i trenerske dužnosti u klubu.

Legendarni veznjak koji kroz karijeru nije niti pomišljao napustiti Old Trafford, spreman je trajno prijeći u trenerske vode, na stolu je ponuda kluba iz četvrtog razreda engleskog nogometa (League Two), Oldham Athletica.

Teško je čovjeku poput mene živjeti izvan nogometa, proteklih pet godina uživao sam radeći komentatorski posao, no uvijek je postojalo pitanje u  mislima ‘mogu li biti uspješan trener?’. Ako ništa drugo, barem želim pokušati pa ako ne uspijem znat ću kako taj posao nije za mene. Kao nogometašu nedostaje mi tjedni posao sa završnom nagradom koja dolazi vikendom u obliku utakmica, borba za trofeje nešto je što me uvijek dodatno motiviralo, želim stvarati sustav koji će donositi trofeje i nadam se kako bih u tome mogao uspjeti.”

Oldham je trenutno 12-plasirana momčad League Two s 39 bodova, sedam manje od pozicije koja vodi u doigravanje za ligu više. Scholes je osim o svojim trenerskim ambicijama govorio i o svojoj vječnoj ljubavi, Manchester Unitedu.

Zaista je nevjerojatno koliko je pozitivnih promjena u samo kratkom periodu donio Ole Gunnar Solskjaer. Točno se vidi kako je on čovjek Uniteda, kako zna što taj klub znači i predstavlja navijačima. Svi mi koji živimo United osjećamo ponos što se klub vraća svom tradicionalnom načinu igre.”