Liverpool uz dramu prošao Palace, United gazi dalje

Premier League 19. sij 201917:53 > 17:54
(Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Liverpool je živio na rubu protiv Crystal Palacea, no momčad Jürgena Kloppa izvukla je sva tri boda protiv Crystal Palacea.

Andros Townsend koji je nedavno eurogolom srušio Manchester City zabio je ponovno, sada Liverpoolu. Crystal Palace je na odmor otišao s prednošću od 1:0. No, već u prvih osam minuta nastavka dogodio se ‘blitzkrieg’ Liverpoola, strijelci su bili Salah i Firmino. Međutim, gosti se nisu predavali, u 65. minuti Tomkins je izjednačio, a pobjednika je u konačnici odlučila komična pogreška rezervnog vratara gostiju iz Londona, Speronija koji nije najbolje uhvatio loptu, a priliku je ponovno iskoristio Salah te upisao drugi pogodak. James Milner je minutu prije ulaska u sudačku nadoknadu zaradio drugi žuti karton da bi četiri minute kasnije Sadio Mane doveo Redse u vodstvo od 4:2. Konačan rezultat postavio je Meyer.

Manchester United upisao je sedmu uzastopnu pobjedu od promjene trenera, svladan je Brighton s 2:1. Pogba je doveo United u vodstvo nakon kaznenog udarca, a Marcus Rashford ponovno je zabio pred sam kraj prvog dijela. Gosti su postigli počasni pogodak u 72. minuti preko Grossa.

Southampton, također pod novim trenerom, Austrijancem Hasenhuttlom nastavlja se oporavljati te polagano uspinjati na ljestvici. Svladan je Everton s 2:1. Nakon prvog poluvremena bez golova, Saintsi su poveli u 50. minuti nakon što je zabio Ward-Prowse. Domaćin je povisio vodstvo nakon što je Digne zabio u vlastitu mrežu. Krajnji rezultat postavio je Sigurdsson u sudačkoj nadoknadi.

Newcastle je pogocima Schara (dva puta) i Pereza slavio protiv Cardiffa, dok je Bournemouth sredio West Ham pogocima Wilsona i Kinga.

Liverpool i dalje vodi sa 60 bodova i utakmicom više od Manchester Cityja koji ima sedam manje. Manchester United je preskočio Arsenal na petoj poziciji s 44 boda, no Topnici večeras od 18:30 (SK1) igraju derbi protiv Chelseaja.