Ranieri: Babel donosi golove, zna kako se igra u PL

Premier League 18. sij 201914:35 > 14:36
Justin Setterfield/Getty Images

Menadžer Fulhama Claudio Ranieri nada se da će se najnovije pojačanje Ryan Babel što prije prilagoditi momčadi i početi sa igrama na visokom nivou.

Babel je nedavno stigao u Fulham iz Bešiktaša i potpisao ugovor do kraja sezone.

Donosi nam iskustvo, snagu i golove. Nadam se da će se prilagoditi našem stilu jako brzo. Sretan sam što je igrao u Liverpoolu i što već poznaje Premier ligu“, poručio je Ranieri.

Priliku da debitira u novom klubu, 32-godišnji napadač imat će protiv Tottenhama u nedjelju u okviru 23. kola Premier lige (17 sati, SK1).

Težak susret je pred nama, ali spremni smo. Trudili smo se ispraviti greške iz prethodnih utakmica. Nastojat ćemo igrati svoju igru, ali i biti obazrivi na suparnika. Imamo vrlo dobru grupu igrača. Važno je da se borimo, da nikad ne odustajemo. To je moja filozofija“, zaključio je strateg londonskog kluba.

Fulham poslije 22 kola zauzima pretposljednje mjesto ljestvice sa 14 bodova, pet manje od prvog iznad crte Cardiffa. Tottenham je treći sa 48.