14.01.2019 | 11:30

Guardiola: De Bruyne zna gdje sam ako ima problem

Menadžer Manchester Citya Pep Guardiola je negirao da postoji nesporazum sa veznjakom Kevinom De Bruyneom, iako su engleski mediji prenijeli da je Belgijac nezadovoljan zbog izmjene na susretu protiv Burtona u Liga kupu.

Kevin de Bruyne i Pep Guardiola

Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Građani su u prvom susretu polufinala Liga kupa demolirali Burton sa 9:0, a Kevin de Bruyne je bio strijelac prvog gola u 5. minuti.

Guardiola ga je potom izveo iz igre u 58. minutu, što je belgijskog nogometaša navodno razljutilo, jer je želio veću minutažu kako bi popravio formu poslije dugog odsustva zbog ozljede koljena.

Engleski mediji su prenijeli da je De Bruyne po napuštanju terena negodovao i bio ljut, što Pep Guardiola nije htio potvrditi.

"Ne znam što se dogodilo. Sa mnom nije razgovarao, tako da nisam upućen. Ako ima neki problem zna gdje sam, ja zaista ne znam što je bilo. Ne mogu znti što on misli, ne znam", rekao je Pep Guardiola na konferenciji za medije u nedjelju.

Manchester City danas (21,00 - SK1) igra protiv Wolwerhamptona u okviru 22. kola i u slučaju pobjede ponovno će prići prvoplasiranom Liverpoolu na četiri boda zaostatka.