De Gea veličanstveni – Španjolac junak Uniteda!

Premier League 13. sij 201919:19 > 19:21
Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

David De Gea obranio je sve što je mogao, a Manchester United pod vodstvom Ole Gunnara Solskjaera ostvario je šestu uzastopnu pobjedu, petu u prvenstvu. Na Wembleyu je pao Tottenham s 1:0.

Photo by Clive Rose/Getty Images)

Nevjerojatna utakmica odigrana je na Wembleyu, Manchester United prošao je prvu ‘ozbiljniju’ provjeru pod vodstvom Ole Gunnara Solksjaera, pobjeda nad Tottenham rezultatom 1:0.

United je odigrao odlično prvo poluvrijeme koje je u samoj završnici okrunio Marcus Rashford pogotkom nakon prekrasnog proigravanja Paula Pogbe. U nastavku dvoboja ponovno je United napadao, a u glavnoj ulozi našao se Pogba koji je nekoliko puta tukao po golu da bi se ispriječio sjajni Hugo Lloris. Međutim, ono što je obranio francuski vratar nije bilo ništa prema senzacionalnim bravurama Davida De Gee.

Tottenham je bio daleko bolja momčad u završnih pola sata utakmice, a Španjolac na vratima Uniteda zaradio je svaki cent koji mu donosi super bogati ugovor. Smiren, točan, koncentriran, De Gea je ostvario jednu od najupečatljivih predstava na travnjacima Premiershipa ove sezone. Spursi su u drugom poluvremenu vršili izvanredan pritisak, natjerali su protivnika na apsolutno povlačenje, nije bilo igrača Unitedove momčadi koji nije stao iza lopte. Tottenham je 11 puta pogodio u okvir gola, sve je obranio De Gea koji je svom treneru osigurao nastavak savršenog niza na klupi Uniteda, šest utakmica i šest pobjeda. Norveški trener ušao je u povijest Uniteda s najboljim menadžerskim startom ikada!

Nakon 22. kola, United je i dalje šesti, međutim sada samo s lošijom gol razlikom iza Arsenala te šest bodova manjka od četvrtoplasiranog Chelseaja. Tottenham je ostao treći s 48 bodova.