13.01.2019 | 17.28

Everton srušio Bournemouth i niz bez pobjede

Everton FC

Završena je prva od današnje dvije utakmice Premier lige. Everton je bio uspješniji od gostiju iz Bournemoutha s 2:0.

Prvi gol na Goodisonu postigao je Kurt Zouma u 61. minuti. 24-godišnji francuski obrambeni igrač odlično je reagirao nakon ubačaja sunarodnjaka Lucasa Diagnea i glavom smjestio loptu u mrežu protivnika.

Prednost je udvostručio Calvert-Lewin u petoj minuti nadoknade i tako stavio točku na "i" slavlja Evertonaa.

Prvo poluvrijeme obilježilo je nekoliko prilika gostiju koji nisu uspjeli realizirati svoje prilike i doći do vodstva.

Domaći sastav je trijumfom nad Bournemouthom prekinuo niz od dva poraza, Everton je u prethodna dva kola pretrpio poraze od Brightona i Leicestera.

Everton je tako ostvario osmu pobjedu u sezoni, nalazi se na 10. poziciji na ljestvici PL s 30 bodova, dočim je Bournemouth na 12. poziciji s tri boda manje.

U sljedećem kolu Everton će u goste S'otonu dok će Bourney dočekati WHU.