Premier League 12. sij 201920:13 > 20:16
Photo by Clive Rose/Getty Images

U dvoboju 22. kola Premiershipa, Chelsea je s 2:1 svladao Newcastle nakon podosta problema koje je izazvala momčad Rafe Beniteza.

Chelsea je dominirao utakmicom na Stamford Bridgeu, no visok postotak posjeda lopte, preciznije šutiranje prema vratima protivnika nakon prvog poluvremena nisu donijeli očekivanu prednost momčadi Maurizija Sarrija.

Domaći sastav je poveo već nakon nepunih deset minuta igre, David Luiz dugim je dodavanjem pronašao Pedra koji je najprije odlično primio loptu, a zatim kratkim lobom prebacio vratara Dubravku. Newcastle je izjednačio u 40. minuti nakon što je ubačaj u šesnaesterac Chelseaja glavom u mrežu pospremio Clark.

Ipak, Willian je preciznim udarcem s lijeve unutarnje strane kaznenog prostora matirao gostujućeg vrata, pokazat će se bio je to i posljednji pogodak na utakmici. Mateo Kovačić igrao je do 63. minute, zamijenio ga je Ross Barkley. Chelsea je ostvario treću pobjedu u posljednje četiri utakmice i zadržavši četvrtu poziciju na prvenstvenoj ljestvici s 47 bodova, dok je Newcastle peti dvoboj zaredom bez pobjede, ekipa Rafe Beniteza nalazi se u zoni ispadanja s 18 bodova.