Salah fantastičnim potezom donio Liverpoolu pobjedu

Premier League 12. sij 201918:00 > 18:07
Richard Heathcote/Getty Images

Novu pobjedu u borbi za titulu ostvario je prvoplasirani Liverpool.

Liverpool je sa 1:0 savladao Brighton u gostima, a strijelac jedinog gola bio je Egipćanin Mohamed Salah iz jedanaesterca u 50. minuti. Redsi su protiv Brightona do pobjede došli na teži način od očekivanog, iako su bili bolji protivnik i imali nekoliko izglednih šansi za gol.

Pitanje pobjednika rješeno je početkom drugog dijela kada je Salaha izvtio Grossa kao na vrtuljku i iznudio jedanaesterac koji je sam iskoristio.

Redsi su i poslije vodstva imali bar četiri odlične prilike, ali nisu uspjeli slaviti uvjerljivije.

Liverpool je povećao prednost na vrhu ljestvice, sada ima sedam više od Manchester Citya, koji u ponedjeljak dočekuje Wolwese.

Southampton je došao do prve pobjede u novoj godini, nakon što je savladao Leicester na “King Power” stadionu sa 2:1. Gosti su došli do prednosti u 11. minuti, a siguran sa bijele točke bio je Ward-Prowse. Shane Long je nakon lijepe akcije povećao prednost gostiju, da bi “Lisice” terensku inicijativu prouzrokovanom igračem više, uspjele pretvoriti u gol u 58. minutu, a strijelac je bio Ndidi. Ipak, do kraja utakmice, Southampton se uspio obraniti i odnijeti sva tri boda.

Fulham nije uspio osvojiti važne bodove u borbi za opstanak. Ekipa menadžera Claudija Ranijerija je izgubila u gostima od Burnleya sa 2:1 poslije preokreta i dva autogola u svojoj mreži.

Watford je nakon preokreta savladao Crystal Palace u Londonu sa 2:1. Poveli su domaći poslije konfuzne situacije u 38. minuti, kada se nije znalo je li bilo gola ili ne, a na kraju se ispostavilo da je u pitanju bio autogol Catharta. Isti igrač je svojim drugim golom na susretu izjednačio u 67. da bi pobjedu gostima donio Cleverley u 74. minuti.

U derbiju fenjeraša, Cardiff i Huddersfield odigrali su miroljubivih 0:0 u Walesu.