Morata se vraća u klub u kojem je sve počelo?

Premier League 9. sij 201918:04 > 18:13
Clive Rose, Getty Images Sport

Prema navodima španjolskih medija, sportski direktor Colchonerosa, Andrea Berta već je u Londonu u kojima dogovara prelazak Alvara Morate u Atletico,

Iako se pisalo da je već sve odlučeno i da će Morata preći u Sevillu na posudbu do kraja sezone, posljednji sati donose novi trenutak. Napadač Chelseaja rado bi se vratio u Atletico Madrid, odakle je i počeo njegov nogometni put. Tada, od 2005. do 2007. godine, Morata je nastupao za podmladak kluba s Vicente Calderona.

Morata nije igrao u utorak navečer susret polufinala Ligakupa u kojem su njegovi Plavci minimalno poraženi od Tottenhama. Navodi se da je tome razlog ozljeda, ali stvanost je vjerojatno drugačije naravi.

Španjolski napadač i bivši član Juventusa te madridskog Reala je na odlasku, ali do njega neće doći sve dok Chelsea ne pronađe zamjenu na tržištu igrača. U kontekstu dolaska na Stamford Bridge spominju se Gonzalo Higuain i Karim Benzema.

Morata i dalje ima sve u Madridu, od nekretnine, preko supruge i obitelji pa je za vjerovati kako će i sam igrač krenuti prema španjolskoj prijestolnici.

Sportski direktor Atletica Andrea Berta je već na pregovorima s Moratinim agentima i službenim Chelseajem pa očekivanja idu prema skorom raspletu navedene situacije.

S druge strane, u Chelseaju je navodno došlo do svađe između menadžera Maurizija Sarrija i direktorice Marine Granovskaje. Talijanu smeta što ga se ništa ne pita oko transfer-politike, dok Marina ne želi potpisati Higuaina.