Poch nedvosmisleno poručio upravi: Dajte novac!

Premier League 8. sij 20192:03 > 2:06
Michael Steele, Getty Images

Menadžer Tottenhama Mauricio Pochettino kaže da bi uprava kluba morala promijeniti način poslovanja ukoliko želi da Spursi budu konkurentni u borbi za titule.

Tottenham za sada ima dobru sezonu. Trenutno je treći u Premier ligi sa šest bodova manje od vodećeg Liverpoola, a u borbi za trofeje nalazi se i u FA kupu, Ligakupu te Ligi prvaka.

Usprkos tome, argentinski strateg smatra da je za titule neophodan drugačiji rad kluba.

Ukoliko želimo osvajati titule, moramo funkcionirati na drugačiji način. Trenutno, radimo isto onako kako smo radili kad sam došao prije pet godina. Možda možemo osvojiti neke trofeje i ovako, ali to će biti jako teško pošto je u međuvremenu svaki klub mnogo napredovao“, poručio je Pochettino.

Spursi su prošlog ljeta bili jedan od rijetkih klubova koji nije doveo niti jednog igrača.

Nedavno sam vidio listu koja kaže koliko su klubovi u Engleskoj i Europi trošili na pojačanja u prethodnih deset godina. Mi smo u donjem dijelu“, ističe Pochettino i dodaje:

Ponavljam, radimo sjajan posao zasad, ali ako želimo biti konkurentni za titulu moramo raditi drugačije u budućnosti“.

Spursi u srijedu od 21 sat igraju prvi dvoboj polufinala Ligakupa protiv Chelseaja.