SLUŽBENO: Fabregas je preselio u Francusku

Laurence Griffiths/Getty Images

Cesc Fabregas novi je član francuskog prvoligaša AS Monaca.

Cesc Fabregas novi je igrač AS Monaca, potvrđeno je iz francuskog kluba. Dosadašnji član Chelseaja potpisao je trogodišnji ugovor za momčad koju posljednjih dva i pol mjeseca vodi proslavljeni nogometaš Arsenala i francuske reprezentacije Thierry Henry.

Španjolac stiže nakon što je izgubio status u londonskoj momčadi koju od prošlog ljeta vodi Maurizio Sarri. Ove sezone odigrao je tek šest utakmica što ga nije zadovoljilo. Fabregas predstavlja veliko pojačanje za Monaco, posebice zbog situacije u kojoj se klub nalazi. Naime, nakon 18 odigranih kola, klub iz Kneževine nalazi se na pretposljednjem mjestu prvoligaške ljestvice s tek tri upisane pobjede. Nedavno je klub ispao iz Lige prvaka nakon niza loših utakmica. Stvari su postale još lošije kada je uhićen kontroverzni vlasnik kluba, Rus Ribolovljev.

Ipak, dovođenje Fabregasa potvrđuje kako klub i dalje posluje optimalno, bivši španjolski reprezentativac trebao bi debitirati za tjedan dana kada će Monaco gostovati kod Marseillea.