Ole poput Busbyja: Početak kao iz snova

Gareth Copley/Getty Images

Ole Gunnar Solskajer debitirao je na klupi Manchester Uniteda s četiri povezane pobjede.

(Photo by Stu Forster/Getty Images)

Samo je jedan čovjek do ove srijede, u povijesti Manchester Uniteda, po preuzimanju klupe najvećeg engleskog kluba na startu povezao četiri pobjede. Bio je to Sir Matt Busby davne 1946. godine. No, više nije sam, društvo mu sada pravi Ole Gunnar Solskjaer koji je nakon otkaza Joseu Mourinhu upisao pobjede protiv Cardiffa, Huddersfielda, Bournemoutha i u srijedu, Newcastlea i to uz impozantnu gol razliku 14:3.

Zahvaljujući kiksevima Arsenala i Chelseaja u tom periodu, United je smanjio zaostatak s rivalima u borbi za Ligu prvaka na samo tri boda (Arsenal) odnosno šest bodova (Chelsea). Hoće li 45-godišnji Norvežanin upisati i petu uzastopnu pobjedu vidjet ćemo za desetak dana kada se nastavlja Premier liga, United će gostovati na Wembleyju kod Tottenhama.

Narednog vikenda započinje ‘ozbiljna’ faza FA Cupa kojem se priključuju i najbolji engleski klubovi, a Uniteda čeka okršaj s Readingom.

Dvoboj je na rasporedu u subotu od 13:30 sati uz prijenos na Sportklub 1.