United gazi sve pred sobom! Solskjaer preporodio momčad

Premier League 2. sij 201922:39 > 22:41
Clive Brunskill, Getty Images

Nogometaši Chelseaja odigrali su bez golova na Stanford Bridgeu protiv Southamptona u 21. kolu Premier lige, dok je Manchester United upisao četvrtu pobjedu u nizu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, iako je gostujuća momčad imala inicijativu.

U nastavku su “Vragovi” došli do vodstva u 64. minutu, a strijelac je bio belgijski napadač Romelu Lukaku, koji je ušao u igru tek jednu minutu prije toga. Rashford je izveo jedan slobodan udarac, a slovački golman Dubravka nije uspio uhvatiti loptu. Na odbijanac je natrčao Lukaku i lako pogodio za vodstvo gostiju.

Prednost Manchestera povećana je u 80. minuti, a strijelac je bio Marcus Rashford, koji je nakon asistencije još jednog igrača koji je ušao u igru Sancheza i smušene reakcije obrane Newcastlea lako matirao golmana Dubravku za 2:0.

Nakon pobjede United se nalazi na šestoj poziciji sa 38 bodova, dok je ekipa Rafe Benitesa 15. na tablici sa 18 bodova.

U sljedećem kolu Manchester United će svoju seriju od četiri uzastopna prvenstvena trijumfa pokušati produžiti na gostovanju kod Tottenhama, dok će Newcastle također na gostovanje u London – Chelseaju.

Chelsea je upisao još jedan razočaravajući domaći rezultat protiv Southamptona.

Domaćin je imao terensku inicijativu, napadao je, ali je za 90 minuta stvorio samo dvije dobre šanse, koje nisu realiziralii Eden Hazard u prvom dijelu i Alvaro Morata u nastavku utakmice. Ovo je drugi domaći kiks Chelsea zaredom, prije desetak dana su poraženi od Leicestera sa 1:0 i polako se zaostatak za najboljim momčadima povećava.

Crystal Palace je nastavio seriju pobieda, a ovoga puta savladali su Wolwese u gostima sa 2:0. U prvom poluvremenu bilo je nekoliko solidnih šansi na obje strane, ali su golovi viđeni u drugom dijelu igre. Prvo je Ayew doveo Palace do prednosti u 83. minuti, da bi konačan rezultat postavio srpski internacionalac Luka Milivojević sa bijele točke u petoj minuti sudačke nadoknade.

Svi golovi u susretu između West Hama i Brightona viđeni su od 56. do 68. minute. Gosti su pogocima Stephensa i Duffya u 56. i 58. minuti vodili sa 2:0, ali je raspoloženi Arnautović spasao svoju ekipu.

Austrijanac je u 66. minuti smanjio vodstvo gostiju, a samo dvije minute kasnije, ponovno iz neposredne blizine drugi put matirao Buttona.

Bournemouth i Watford odigrali su spektakularan susret, koji je završen rezultatom 3:3. Gosti su u 27. minuti imali prednost od 2:0, a oba puta strijelac je bio Troy Deeney. U 34. defanziac Bournemoutha, Nathan Ake je smanjio je rezultat na 2:1, da bi izjednačenje donio Callum Wilson dvije minute kasnije.

Međutim, u sljedećem napadu Sema je ponovno doveo Watford do prednosti, svojim prvim golom u sezoni. Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu, pošto je Ryan Frazier u 40. minuti, ispostavit će se, postavio konačnih 3:3.

Burnley je u derbiju začelja slavio kod Huddersfielda sa 2:1

U derbiju kola i dosadašnjeg tijeka prvenstva Manchester City će u četvrtak dočekati Liverpool, uz izravan prijenos na Sportklubu 1 od 21 sat.