Arsenal četvorkom svojim navijačima čestitao Novo ljeto

Premier League 1. sij 201918:08 > 18:19
Alex Livesey/Getty Images

Nakon teškog poraza protiv Liverpoola Topnici su se vrlo brzo oporavili i svladali svog londonskog suparnika

Mike Hewitt, Getty Images Sport

U londonskom derbiju 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je pobijedio Fulham sa 4-1 čime je produžio niz bez domaćeg poraza od gradskog suparnika na 29 utakmica.

“Topnici” u svojoj povijesti nikada nisu izgubili domaću utakmicu od Fulhama. U dosadašnji 29 ogleda Arsenal je slavio 24 puta, dok je pet susreta završilo bez pobjednika.

Golove za Arsenal postigla su četiri različita igrača Granit Xhaka (25), Alexandre Lacazette (55), Aaron Ramsey (79) i Pierre Aubameyang (83), dok je strijelac za goste bio Aboubakar Kamara (69).

Postigavši jedan pogodak Aubameyang je sada postao vodeći strijelac lige sa 14 golova, a po jedan manje zabili su Harry Kane i Mohamed Salah.

Tragičar utakmice bio je gostujući napadač Ryan Sessegnon koji je u prvom poluvremenu pri rezultatu 0-0 imao dvije sjajne prilike. U 15. minuti je išao sam prema Brendu Lenu, ali je promašio cijeli gol, dok je osam minuta kasnije promašio loptu na drugoj stativi.

U prvom susretu u 2019. godini u engleskom nogometnom prvenstvu Leicester City je na gostovanju pobijedio Everton sa 1-0 upisavši treću pobjedu u zadnja četiri kola. Pogodak odluke u susretu igranom na Goodison Parku postigao je Jamie Vardy u 58. minuti na asistenciju Ricarda Pereire.

Zanimljivo, bio je to peti ligaški nastup ‘lisica’ na Novu godinu i četvrta pobjeda, dok je Everton ovim porazom produbio krizu u kojoj se nalazi. U zadnjih pet kola Everton je upisao četiri poraza, a u zadnjih devet kola slavio je tek jednom.

Večeras je na rasporedu još jedna utakmica, Cardiff City – Tottenham.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 54 boda, Manchester City ima 47, a Tottenham 45 bodova. Slijede Chelsea sa 43 i Arsenal sa 41 bodom.