Sir Alex kao svećenik, došao u blagoslov Oleova Uniteda

Premier League 1. sij 201911:58 > 11:59
Getty Images/Alex Livesey

Legendarni menadžer Manchester Uniteda sir Alex Ferguson prvi put nakon moždanog udara prisustvovao je nekom treningu Crvenih vragova.

Fergusona je u Carrington u subotu pozvao njegov nekadašnji igrač, a sada menadžer Uniteda Ole Gunnar Solskjer.

Škot je u svibnju 2013. godine napustio klupu MUFC-a, a dok su menadžeri bili David Moyes Mojs i Louis van Gaal nije bio niti na jednom treningu. Sve se promijenilo kad je u klub stigao Jose Mourinho, a istim putem nastavio je i Norvežanin.

Uživao je u vremenu koje je proveo u trening centru. Imao je lijepe razgovore s osobljem, a nas je ohrabrio, istaknuo je Solskjer, koji ne zna za ništa osim pobjeda otkad je preuzeo United.U tri nastupa nakon otkaza Mourinho 18. prosinca zabilježio je sva tri uspjeha.

Upravo je Ferguson doveo Olea iz Moldea 1996. godine, a Norvežanin je s Unitedom osvojio Ligu prvaka, šest naslova u PL i dva FA kupa.

Imao sam ga uz sebe 15 godina. Utjecao je na mene u tom razdoblju više nego proteklog tjedna, ali ga obavještavam o svemu. Poznaje sve u klubu, zna da ćemo čiiniti sve što možemo za klub dok smo ovdje, naglasio je Solskajer.

Ferguson je najuspješniji menadžer u povijesti britanskog nogometa, u 26 godina na klupi Uniteda osvojio je 38 trofeja. U svibnju prošle godine hitno je operisan zbog moždanog udara i proveo je nekoliko dana na odjelu intenzivne njege.

Dva mjeseca kasnije prvi put se obratio javnosti nakon operacije, a nedavno se vratio na Old Trafford.