Premier League 30. pro 201817:07 > 17:09
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Southampton na gostovanju u 20. kolu Premier lige rezultatom 3:1 i ostvarili prvi trijumf poslije dva uzastopna poraza.

Pobjedom u Southamptonu, Građani su se vratili na drugu poziciju na ljestvici s 47 bodova i sa minus sedam u odnosu na prvoplasirani Liverpool čekaju susret sezone protiv Redsa.

Taj dvoboj na programu je 3. siječnja na Etihadu, uz izravan prijenos na Sportklubu.

Southampton je ostao na 17. poziciji s 15 bodova i u sljedećem kolu ga čeka gostovanje kod Chelseaja.

Dvoboj na St. Marysu počeo je dobro za goste, koji su u 10. minuti došli u vodstvo preko Davida Silve. Pogotku je prethodila sjajna akcija po desnoj strani i povratna lopta Bernarda.

Rano primljeni pogodak nije poremetio Svece, koji su od starta igrali odvažno protiv favoriziranog rivala, pa su u 37. minuti došli do izjednačenja.

Hojberg je oduzeo loptu neopreznom Zinchenku u opasnoj zoni, povukao je nekoliko metara, a zatim poslao neobranjiv udarac iza leđa Edersona.

Radost domaćih je, ipak, kratko trajala. U 45. minuti je Sterling probio po lijevoj strani, uputio centaršut, a lopta se odbila od Ward-Prowsea i prevarila McCarthyja. Bio je to početak kraja Svetaca pošto je samo tri minute kasnije Aguero okrunio centaršut Zinchenka i postavio konačan rezultat.

Drugi dio igre bio je formalnost. City je kontrolirao igru cijelo vrijeme, prijetio s vremena na vrijeme preko Sterlinga, Aguera i Mahreza, ali je McCarthy sjajnim intervencijama sprječavao uvjerljiviji poraz svog sastava.

Domaći su na kraju susret završili s desetoricom – Hojbjerg je u 85. minuti isključen zbog oštrog starta nad Fernandinhom.

U drugom susretu od 15.15 sati, Burnley je svladao West Ham na Turf Mooru s 2:0. Oba gola viđena su u prvom poluvremenu. Chris Wood je doveo domaće u vodstvo u 15. minuti, na asistenciju Barnesa, da bi u 34. minuti McNeill postavio konačan rezultat. Mladom napadaču to je prvi gol u karijeri na trećem susretu u Premier ligi.

Zanimljivo je i da je na golu momčadi Seana Dychea bio Tom Heaton, koji se poslije 15 i pol mjeseci zabilježio nastup. Povratak među stative, sjajni čuvar mreže obilježio je maestralnom obranom u finišu susreta, poslije udarca glavom Andyja Carrolla.