Novogodišnja petarda na Anfieldu, hat-trick Firmina

Clive Brunskill/Getty Images

U derbiju 20. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu pobijedio Arsenal sa 5-1 učvrstivši se na vodećoj poziciji Premiershipa, a junak utakmice bio je Roberto Firminho postigavši tri gola, dok je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren izborio jedanaesterac.

U 65. minuti Lovren je izborio penal, Roberto Firmino ga je mirno realizirao penal preciznim šutem uz desnu stativu. Lijepo izvedeno za 5:1.

U nadoknadi prvog poluvremena i četvrti gol sada potpuno rastrojenog Arsenala. Salah se probio u 16m s desne strane, srušio ga je Sokratis, sudac je pokazao na bijeli kreč i Egipćanin je to sam realizirao. Rezultat je 4:1!

U 32. minuti, nakon kornera lopta dolazi do centra, Robertson šalje dugu dijagonalu na suprotni rub kaznenog prostora, Salah spušta na drugu stranu, a tamo je sam Mane na pet metara od gola i nema problema ugurati loptu u gol. Rezultat je 3:1!

Samo minutu i pol kasnije nevjerojatnu solo akciju napravio je Firmino i završio udarcem unutar kaznenog prostora. Poslao je loptu precizno u donji desni kut i postavio rezultat na 2:1. Veliku grešku prije toga oko sredine terena napravio je Torreira.

U 14. minuti Salah se pokušao okušati u slalomi kroz trojicu Arsenalovaca, lopta se nekako odbila u peterac na nogu Firmina, a ovaj  nije imao težak posao i izravnao je rezultat na 1:1.

U 11. minuti GOL! Alex Iwobi je poslao loptu u šesnaesterac, a Ainsley Maitland-Niles (Arsenal) je imao lagan zadatak i poslao loptu u praznu mrežu. Rezultat je 0:1.

Nekoliko minuta do početka utakmice na Anfieldu znamo koji igrači će nastupiti.
U postavi Liverpoola je Dejan Lovren!

whoscored.com
SK
Julian Finney/Getty Images

Liverpool ove sezone igra u fantastičnoj formi i momčad Jurgena Kloppa je glavni favorit za osvajanje naslova u Premier ligi. Mnogi se slažu kako je ova momčad u stanju odvesti “Redse” do prvog naslova Premier lige u njihovoj bogatoj povijesti. Trenutno bježe svojim pratiteljima šest bodova (Tottenham) i sedam bodova (City), ali izjave Jurgena Kloppa nam jasno govore kako nisu još ni blizu naslova “Šest bodova je nikakva prednost, još je dug put pred nama“.

Ipak, svi se slažu kako je ovo jedan drugačiji Liverpool, Liverpool koji odiše samopouzdanjem i koji ne rasipa bodove. Omjer 16-3-0 dovoljno govori o formi kluba s rijeke Mersey, a mnogi tvrde da bi ova generacija mogla ponoviti uspjeh generacije Arsenala “Nepobjedivih” koja je sezonu završila bez poraza. Bila je to sjajna generacija predvođena Thierryjem Henryjem, Patrickom Vierom, Robertom Piresom….Nedavno je upravo Dejan Lovren izjavio kako “Redsi” mogu ponoviti uspjeh “Nepobjedivih”.

Getty Images Sport, Julian Finney

Upravo je Arsenal današnji protivnik Liverpoola, a momčad Unaia Emeryja danas očekuje jako težak izazov. “Topnici” ove sezone igraju promjenjivo, ali rezultati su vrlo dobri. Do poraza od Wolverhamptona, Arsenal je imao niz od 22 utakmice bez poraza, a većina medija je hvalila aztraktivnu igru momčadi Unaia Emeryja. Ipak, dojam je kako “Topnici” nemaju potrebnu kvalitetu za borbu za sam vrh, ali Ligi prvaka se mogu nadati. Ipak, Arsenal danas očekuje težak izazov, a svjestan je toga i njihov menadžer.

Liverpool igra u strašnoj formi. Oni napreduju svake sezone i putokaz su i za nas same. Veliki je ovo susret za nas“, rekao je Emery.

Catherine Ivill/Getty Images

Posljednji su dvoboji između Arsenala i Liverpoola bili izuzetno efikasni, u čak pet od posljednjih šest utakmica bilo je više od tri gola.

Nadamo se kako ćemo i večeras gledati spektakl na Anfieldu, uz izravan prijenos na Sportklub televiziji.