Najsretniji igrač Tottenhama: Fali nam malo sreće

Premier League 28. pro 201820:51 > 21:03
Gareth Copley/Getty Images

Heung-Min Son je u razgovoru za Sky Sports objasnio da je sve što mu treba za sreću u klubu ipak nešto što još nije ostvario. Jasno, radi se o nekom trofeju. Bilo kakvom, za početak sretnog razdoblja.

Harry Kane ga je opisao kao najsretnijeg igrača u klubu, a tako Koreanac i izgleda na terenu. Dvaput je Heung-Min Son zabio na Boxing Day kada je njegov Tottenham na Wembleyju nadigrao Bournemouth s uvjerljivih 5:0. Son je tako došao do 10 pogodaka u isto toliko posljednjih utakmica u svim natjecanjima, a sada je izjavio da mora izazvati sreću koja se dakle, mora pojaviti kao faktor u tome da Spursi konačno osvoje svoj prvi trofej u eri Mauricia Pochettina.

“Sretan sam, ali smo kao klub ipak malo nesretni. Fali nam taj jedan korak kako bismo neki trofej ipak osvojili. Ljudi već misle – ma to su Spursi, neće oni ništa osvojiti. Ipak, mi i dalje vjerujemo u nas. Ovo je momčad koja je spremna za osvajanje trofeja, ali nam za to nedostaje malo sreće. Sezona je duga, a mi se u toj situaciji u zadnje vrijeme baš i ne snalazimo”, reći će simpatični Son.

“Možemo osvajati i zaslužujemo osvajati. Igrači koji igraju u Tottenhamu to zaslužuju. Naravno da je pritisak na trofej izuzetno velik, ali moramo ponajprije uživati u našem nogometu i biti pozitivni. Ta energija mogla bi nam biti od velike važnosti.”

Iako su drugi na premijerligaškoj ljestvici, sa šest bodova zaostatka za liderom Liverpoolom na polovici sezone, nitko o Spursima još ne priča kao o mogućim kandidatima za naslov engleskog prvaka.

“Idemo svojim putem, nije važno to stavlja li nas netko u uzak krug favorita ili ne. Nogomet je satkan od iznenađenja. Nitko nije ni pretpostavljao da će Manchester City izgubiti dvije u nizu, pa se eto i to dogodilo. To je nogomet.”

“Sezona je duga. Moramo nastaviti ovako marljivo skupljati bodove u našu vreću pa ćemo vidjeti što će se dogoditi na kraju sezone”.

A evo i zašto ga je Harry Kane nazvao najsretnijim nogometašem…

“Sretan sam samo zato što igram nogomet. To je najbolji posao na svijetu. Oduvijek mi je bio san igrati u Premier ligi, tako da sada živim svoje snove. Smijem se, zašto ne bi? Ja sam najsretniji dečko na svijetu”, reći će 26-godišnji Son.