Solskjaer poručio svojima: Moramo nastaviti napredovati

Premier League 28. pro 201816:28 > 16:37
Ian MacNicol/Getty Images

Iako su od njegova dolaska na klupu Manchester Uniteda upisali dvije uvjerljive pobjede protiv Cardiffa i Huddersfielda, norveški je trener upozorio da je proces oporavka kluba tek počeo.

Pred njima je još, kako će to reći Ole Gunnar Solskjaer, puno posla. Odigrali su konačno Crveni vragovi na razini svoje reputacije u posljednja dva premierligaška kola, ali ako tu stanu – kao da nisu ništa niti napravili. Toga su svi u klubu svijesni, pa i sam Ole, koji će opet pred novinare, ovoga puta uoči dvoboja s Bournemouthom.

“Moramo napredovati, jer i dalje nismo u Top 4, a tamo želimo biti. Tamo nismo s određenim razlogom. Nismo bili dovoljno konzistentni, ne možemo niti sačuvati našu mrežu netaknutom. Imamo posla, tek se preustrojavamo, a to se posebno tiče nekih igrača. Neki moji napadači moraju iskočiti i pokazati zašto su dio ovoga kluba. Primili smo i dva gola iz prekida, a to nam se ne smije događati”, kaže Solskjaer.

“Naša igra u globalu, kao i taj dio obrane nisu bili loši, ali moramo izbaciti tu naviku da je svejedno ako u utakmici primimo gol ili ne. Nogomet se sastoji od puno različitih aspekata i treba vam vremena da to sve izbalansirate i popravite, ali uz naporan rad sve se može izvesti. Moj je posao razgovarati s igračima i probati poraditi na njihovim osjećajima. Svatko od njih ima odgovornost napredovati”, kaže Solskjaer.

Evo što je još izjavio uoči dvoboja protiv Bournemoutha.