Emery: Ozil ima budućnost u Arsenalu!

Premier League 21. pro 201815:57 > 16:11
Mike Hewitt/Getty Images

Arsenal u 18. kolu Premier lige dočekuje momčad Burnleyja od 13.30 uz izravan prijenos na Sportklubu 1, a pred tu utakmicu je menadžer Topnika govorio o statusu Mesuta Ozila, o Granitu Xhaki ali i o ostalome.

Mesut Ozil i ove godine ne igra u baš najboljoj formi. Bivši njemački reprezentativac je igrao na 11 utakmica u Premier ligi i postigao je tri pogotka. On je propustio utakmicu Ligakupa protiv Tottenhama, a iako menadžer Unai Emery tvrdi da Ozil nije igrao zbog taktičkih zamisli, mediji spekuliraju opet da je najplaćeniji igrač Arsenala blizu odlaska.

Protiv Burnleyja će on biti među 18 igrača na koje računam. Svaki igrač hoće igrati i pomoći momčadi kada joj je potreban. Svatko je jednako frustriran kada ne igra. Razgovarao sam s njime i rekao sam mu što nam treba od njega i on je posvećen i želi nam pomoći svojim kvalitetama kad je potreban momčadi da dobije utakmicu”, kazao je Emery koga su pitali i ima li Ozil budućnost u klubu.

Da”, kratko je rekao Emery.

Menadžer Arsenala je u velikim problemima zbog ozljeda, pa tako protiv Burnleyja neće igrati Mustafi, Bellerin, a od ranije su povređeni Holding i Mavropanos. Laurent Koscielny se polako oporavlja i Emery bi ga volio koristiti.

Koscielny je OK ali igrao je dvije utakmice ovog tjedna i bit će mu puno da igra i u subotu. Moramo polako s njime, jer će biti potrebno mnogo kako bi mogao igrati na željenoj razini. Mislim da će Sead Kolašinac biti spreman za Burnley”, kaže Emery.

Arsenal dočekuje momčad Burnleyja u 13.30 na Emiratima, uz izravan prijenos na Sportklubu 1.