Kolege o Mourinhu: Jedan ovako, drugi onako

Premier League 21. pro 201814:57 > 15:07
Jan Kruger/Getty Images

Uoči dvoboja u Premier ligi koji se igraju ovoga vikenda održane su press-konferencije na kojima su treneri brojnih klubova dali svoje riječi o Portugalcu koji je napustio klupu Manchester Uniteda.

Jose Mourinho početkom ovoga tjedna morao je napustiti klupu na Old Traffordu. Seriji ne baš najboljih rezultata nije se moglo stati na kraj, pa su Crveni vragovi tako izgubili od Liverpoola u derbiju prošloga kola. To je prelilo čašu strpljenja uprave Manchester Uniteda koja se odlučila zahvaliti Mourinhu.

Zanimljivo je bilo ovih dana pratiti događanja u Manchesteru, svi su imali neke svoje reakcije. Ali, bilo je dobro i poslušati neke od izjava na press-konferencijama iz suparničkih tabora. Iako Liverpool već večeras igra protiv Wolverhamptona uz prijenos na Sportklubu 1 od 21 sat, jedno od pitanja na koje je Jurgen Klopp morao odgovoriti ticalo se Mourinha.

“Ne znam što bih vam rekao. Znam da je živio u hotelu, ali je cijelo vrijeme izlazio u restorane, tako da nije previše vremena provodio u hotelima. Za mene to nije normalno, već sa svojom obitelji radije volim živjeti u stanu. Ali, nije to važno, već je važno ono što kao trener pokazujete na terenu”, rekao je njemački stručnjak.

S druge strane, Maurizio Sarri je uoči utakmice Chelseaja protiv Leicestera također dao svoju crticu o viđenju novonastale situacije s nekadašnjim trenerom kluba sa Stamford Bridgea.

“Mislim da je pred Joseom sjajna trenerska budućnost, neovisno o aktualnom stanju. Cijenim ga kao čovjeka i kao trenera i nadam se da će se što prije vratiti poslu. Možda čak i u Premier ligu”, rekao je Sarri.

Pri tome vjerojatno nije mislio na to da želi da se Portugalac vrati u Chelsea, s kojim je u dva navrata osvojio ukupno tri titule pobjednika Premier lige.