Kosovar spasio City od ispadanja u kupu!

Premier League 18. pro 201823:12 > 23:13
Michael Regan/Getty Images

Poznati su polufinalista engleskog liga-kupa.

Engleski trećeligaš Burton po prvi put u svojoj povijesti izborio je mjesto u polufinalu Carabao Cupa pobijedivši sa 1-0 na gostovanju kod drugoligaša Middlesbrougha, dok je dvoboj Leicestera i Manchester Cityja, nakon 1-1 u osnovnom dijelu utakmice, završio pobjedom gostiju iz Manchestera u raspucavanju.

Pobjednički pogodak za Burton, vrijedan ulaska u polufinale i najboljeg rezultata kluba u Liga kupu, postigao je Hesketh u 48. minuti.

U Leicesteru je Manchester City poveo pogotkom povratnika Kevina De Bruynea u 14. minuti, a izjednačenje “lisicama” donio je Albrighton u 73. minuti. Leicester je do četvrtfinala stigao pobjedama u raspucavanju u trećem i četvrtom kolu, ali protiv Manchester Cityja pucači nisu bili raspoloženi. Fuchs je promašio vrata, a vratar Manchester Cityja Murić obranio je udarce Maddisona i Soyuncua, što je bilo dovoljno za prolaz Guardioline momčadi u polufinale.

U srijedu su na rasporedu preostale dvije četvrtfinalne utakmice Liga kupa u kojima se sastaju Arsenal – Tottenham i Chelsea – Bournemouth (20.45 sati). (Hina)